вторник, 10 ноября 2015 г.

Підосичник, Підосиковик, Бабка червона, Червоний козар (Їстівні)


Підосиковик, підосичник, осиковик, бабка червона, червоний козар (Boletus aurantiacus Bull. ex Fr. Leccinum aurantiacum (Bull. ex Fr.) S. F. Gray, Boletus versipellis Fr. et Hok.; Krombholzia aurantiaca (Bull. ex Roques) Gilb.). Місцеві назвипідосиковик, червоняк, червонюх, красноголовець, краснюк, трепетник.
Шапка 4-12 (15-20) см у діаметрі, напівсферична, потім опукло-розпростерта з підгорнутим краєм, темно-червона, оранжево-червона (колір шапки мінливий, різних відтінків, при достиганні вицвітає), гола або тонкоповстиста, суха. Шкірка не знімається. Пори білуваті, з віком сіріють, дрібні, округлі. Спори 11-18(22) Х (4)4,5-5,5(6) мкм. Ніжка 8-15(20) Х 1,5-4,5 см, щільна, білувата, темно-волокнисто-луската. М'якуш білий, при розрізуванні на повітрі спочатку трохи рожевіє, згодом ліловіє та чорніє, з приємним запахом і смаком.
Поширений і місцями рясно зустрічається по всій лісовій зоні Євразії , зустрічається також у тундрі серед карликових берез. Поширений на Поліссі, в Лісостепу та в Карпатах. Росте в листяних і мішаних лісах, під осикою та вільхою.
Збирають у травні — жовтні. Добрий їстівний гриб. Використовують свіжим, про запас сушать, маринують, засолюють. Заготовляють на Поліссі.


Домен:
Еукаріоти (Eukaryota)
Царство:
Гриби (Fungi)
Підцарство:
Вищі гриби (Dikarya)
Відділ:
Базидіомікотові гриби (Basidiomycota)
Клас:
Агарикоміцети (Agaricomycetes)
Порядок:
Болетальні (Boletales)
Родина:
Болетові (Boletaceae)
Рід:
Красноголовець (Leccinum)
Вид:
Підосиковик

Комментариев нет:

Отправить комментарий